Laboratoria przyszłości - wrzesień 2023

#LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

We wrześniu na lekcji zajęć rozwijających uczniowie klasy I – rozwijali swoje zdolności konstrukcyjno-logiczne, budując z klocków Lego projekty – „Party” i „Snow”. Dzieci wg podanych instrukcji wybudowały muzyczne studio i psie zaprzęgi.

Na naszej lekcji wykorzystaliśmy klocki Lego Education BricQ Motion Essential Prime, zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

dwoje dzieci tworzących projekt z klocków Lego   troje dzieci tworzących projekt z klocków Lego   troje dzieci tworzących projekt z klocków Lego

W czasie zajęć świetlicowych uczniowie klasy 1 mogli zapoznać się z robotem Photon. Poznawali zasady działania robota oraz podejmowali próby kodowania drogi dla robota.
Roboty Photon zakupiono w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

dzieci podczas nauki z Photonem   dzieci podczas nauki z Photonem   dziecko podczas nauki z Photonem

"Z Photonem na sportowo"

Podczas zajęć wychowania fizycznego uczniowie klasy 5 rozegrali zawody z wykorzystaniem Photonów, zakupionych w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

Uczniowie na zajęciach świetlicowych wykonali model ,,wiwatujący tłum" oraz ,,bobslej" z wykorzystaniem klocków Lego Education BricQ Motion Esential Prime, zakupionych w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

projekt z klocków Lego

logo Laboratoria Przyszłości      Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki       logo GOVTECH Polska