Laboratoria przyszłości - październik 2023

#LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

Zajęcia z robotyki.

Uczniowie z klasy 4 w ramach zajęć wykonali model psa Kiki z zestawu klocków LEGO Education SPIKE TM Prime, zakupionych w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

dwie uczennice podczas pacy z klockami LEGO SPIKE Prime   dwie uczennice podczas pacy z klockami LEGO SPIKE Prime   uczniowie podczas pacy z klockami LEGO SPIKE Prime

"Kodowanie, programowanie, robotyka"

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 5 kontynuują zajęcia kształtujące umiejętności budowania robota, programowania go oraz testowania wykonanych projektów, podczas dodatkowych zajęć prowadzonych przez panią Annę Kowalczyk. Swoje umiejętności uczniowie rozwijają korzystając z pakietów klocków do nauki programowania VEX IQ, zakupionych w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

Po raz kolejny w czasie zajęć świetlicowych uczniowie programowali z robotem Photon, zakupionym w ramach programu "Laboratoria przyszłości".
Najmłodsi uczniowie byli zainteresowani robocikiem i jedo obsługą, gdyż dla nich przygoda z programowaniem dopiero się zaczyna.

czworo uczniów podczas programowania z Photonem   czworo uczniów podczas programowania z Photonem   program utworzony przez uczniów z wykorzystaniem Photona

W październiku uczniowie klasy I rozwijali zdolności projektowania własnych budowli, przy użyciu klocków – Lego Education BricQ Motion Essential. Klocki Lego zostały zakupione dla szkoły w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Uczniowie budowali wg własnych upodobań restauracje i sportowe kluby przyszłości. Były to zajęcia dwuetapowe. Dzieci na pierwszej lekcji trenowały budowanie małych projektów, planowały pracę, określały celowość projektu i jego przeznaczenie. Na kolejnej lekcji dzieci rozbudowywały swoje dzieła i łączyły w integralną całość. Realizacja zajęć wspierała integrację dzieci i ich komunikację interpersonalną.

Dzieci o oddziału przedszkolnego "Pszczółki" podczas zajęć z panią Anna Kowalczyk kształtowały m. in. umiejętności kodowania, spostrzegawczości, dostrzegania symetrii, rozróżniania kolorów i kształtów, ale też współpracy w grupie. Dzieci korzystały z mat do kodowania oraz Photonów, czyli robotów zakupionych w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

dzieci przedszkolne podczas zajęć z kodowania na macie   dzieci przedszkolne podczas zajęć z kodowania na macie z Photonem

Uczniowie, którzy uczęszczają na świetlicę szkolną rozwijają swoje zainteresowania w zakresie konstruowania i programowania z wykorzystaniem klocków LEGO SPIKE zakupionych w ramach programu ,,Laboratoria przyszłości". Na pierwszych zajęciach w październiku uczniowie zapoznali się z zestawem LEGO SPIKE, segregowali klocki, poznawali akcesoria i budowali konstrukcje według swoich pomysłów. Na drugich zajęciach uczniowi poznali aplikację do klocków oraz wykonali model ,,arktyczna przejażdżka" według instrukcji.

czworo uczniów podczas pracy z klockami LEGO SPIKE   czworo uczniów podczas pracy z klockami LEGO SPIKE

Dzień pluszowego misia. Zajęcia matematyczne z Photonem w klasie 2

grupa uczniów sterująca robotem Photon   grupa uczniów sterująca robotem Photon   grupa uczniów sterująca robotem Photon

logo Laboratoria Przyszłości      Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki       logo GOVTECH Polska