Laboratoria przyszłości - marzec 2024

#LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

W marcu na zajęciach z robotyki modyfikowaliśmy i testowaliśmy programy utworzone dla robota zbudowanego z pakietów klocków do nauki programowania VEX IQ, zakupionych w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

uczeń piszący program na komputerze

Kolejne zajęcia rozwijające w klasie I z klockami odbyły się w marcu 2024 – wykorzystano klocki Lego Education BricQ Motion Esential Prime. Dzieci wg podanych instrukcji wybudowały nowe projekty. Klocki Lego zostały zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Zajęcia z klockami cieszą się wielkim zainteresowaniem u dzieci.

W marcu 2024 w ramach popołudniowych zajęć na świetlicy wykorzystaliśmy dwukrotnie klocki Lego Education BricQ Motion Esential Prime (były to 2 Bricowe środy), które zostały zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Dzieci na świetlicy kształtowały swoje umiejętności konstrukcyjne i logiczne.

Prócz tego pozostałe marcowe środy były urozmaicone nauką kodowania z pieskami - robotami PHOTON również zakupionymi w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Dzieci bardzo szybko poznały obsługę tabletów sterujących pieskami. Wspólne wpisywanie komend było dla dzieci wielkim wyzwaniem.

uczniowie budujący roboty z klocków Lego SPIKE   uczniowie budujący roboty z klocków Lego SPIKE

logo Laboratoria Przyszłości      logo Ministerstwo Edukacji Narodowej      logo GOVTECH Polska