Laboratoria przyszłości - grudzień

#LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

"Kodowanie na macie"

Zajęcia z kodowania dla uczniów klasy II. Zajęcia te miały przygotować dzieci do kodowania na macie z wykorzystaniem Photonów, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Sześcioro uczniów podczas kodowania na macie

"Świetlica z Photonem"

W grudniu dzieci przypomniały sobie historię Świętego Mikołaja oraz tradycje z nim związane. Uczyły się kodowania zbierając rozsypane prezenty Mikołaja na macie. Na zajęciach dzieci rywalizowały ze sobą, programując robota i tworząc najdłuższy łańcuch na choinkę. Grudzień to również czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci utrwaliły wiadomości związane z tradycjami i symbolami Bożego Narodzenia poprzez grę w świąteczne Bingo na macie edukacyjnej. Na zajęciach wykorzystano Photony, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

dwoje dzieci podczas zajęć z Photonem   dwoje dzieci podczas zajęć z Photonem   troje dzieci podczas zajęć z Photonem

"Kodowanie, programowanie, robotyka"

Podczas zajęć grudniowych uczniowie mogli zbudować kolejnego robota "Supersprzątacza". Na zajęciach wykorzystano Zestawy LEGO Education SPIKE TM Prime, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

dziecko budujące robota z klocków Lego SPIKE Prime   dziecko budujące robota z klocków Lego SPIKE Prime   dwoje uczniów podczas budowania robotów

"Kodowanie na dywanie"

"Trening czyni mistrza" czyli świateczny projekt klasy I. Uczniowie korzystali z klocków LEGO  Education BricQ Motion Esential Prime, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Ośmioro dzieci podczas prezentacji swoich projektów z klocków Lego

logo Laboratoria Przyszłości      Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki       logo GOVTECH Polska