Dzień Patrona Szkoły

uczniowie podczas akademii z okazji dnia patrona szkoły

Żyjąc w zawrotnym tempie, zatrzymaliśmy się na chwilę, aby godnie uczcić naszego Patrona Szkoły - Króla Bolesława Chrobrego.

W dniu 8 listopada 2023r. cała społeczność naszej szkoły została zaproszona do udziału w uroczystym apelu, podczas którego wspólnie odśpiewany został hymn szkoły oraz przybliżono wszystkim zebranym panowanie i działalność syna Mieszka I. Część artystyczna została również wzbogacona krótkim materiałem filmowym. Obchody miały na celu podkreślenie i upamiętnienie geniuszu wojskowego i talentu politycznego Bolesława Chrobrego, który kontynuując dzieło swego ojca, zbudował w sercu Europy i w secu Słowiańszczyzny silne Państwo nazwane Polską...Państwo które trwa do dziś.
Cały dzień szkolny odbywał sie zgodnie z harmonogramem, ale pod hasłem "Współczesne lekce wśród średniowiecznego społeczeństwa" - uczniowie zachęceni zostali do przebrania się na wzór średniowiecznego społeczeństwa z X i XI wieku, aby w ten sposób przenieść się w czasy Bolesława Chrobrego.

(tekst: Wioletta Skubis)

uczniowie podczas akademii z okazji dnia patrona szkoły   uczniowie podczas akademii z okazji dnia patrona szkoły   uczniowie podczas akademii z okazji dnia patrona szkoły