Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

pierwszoklasiści z wychowawczynią

W dniu 26.10.2023 odbyło się w naszej szkole „PASOWANIE NA UCZNIA”. W czasie uroczystości dzieci z klasy pierwszej zostały oficjalnie przyjęte do społeczności uczniowskiej.

Pierwszaki przedstawiły nam swoje umiejętności i wykazały się dotychczas zdobytą wiedzą. Klasa VIII koordynująca uroczystość, wspierała młodszych kolegów w czasie jej trwania. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły wspólnie kilka utworów.

Po zakończeniu pokazu pierwszaków, wprowadzono sztandar szkoły- wspólnie odśpiewano hymn Państwowy. Dzieci uroczyście ślubowały- być dobrymi uczniami i Polakami. Pani dyrektor mgr Katarzyna Piekarczyk wielkim ołówkiem – pasowała dzieci na uczniów Szkoły w Zubrzycy Dolnej. Po części oficjalnej nastąpiła część nieoficjalna, przygotowana przez rodziców dzieci. Wspólne świętowanie było okazją do integracji, swobodnych rozmów i zabaw.

(tekst: Agnieszka Kowalczyk)