Emp@tyczna klasa - misja listopad

W ramach ,,Empatycznej klasy” uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej im. Bolesław Chrobrego w Zubrzycy Dolnej zrealizowali listopadową misję na temat życzliwości i tolerancji.

W tym celu:

• uczniowie klasy V z wielkim zaangażowaniem informowali całą społeczność szkolną, rozwieszając w różnych częściach szkoły komunikaty o wyjątkowym dniu, tj. ,,Dniu Życzliwości”. Ponadto, aby umilić czas spędzony w szkole rozwieszali kartki pod hasłem: ,,Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej” oraz rozdawali wszystkim uczniom i  nauczycielom emotki ,,Brawo Ty”.

• uczniowie klasy VI udali się na wycieczkę do Czasławia - ,,Zaczarowane Wzgórze”, gdzie wzięli udział w warsztatach rozwojowych dla młodzieży z zakresu komunikacji i empatii oraz integracji grupy klasowej. Tego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach z końmi związanych z empatią i odpowiedzialnością; warsztatach na temat plotek; warsztatach dotyczących współpracy w grupie oraz zajęciach związanych z ryzykownymi zachowaniami. Doskonałą okazją do uświadomienia sobie jak można stać się osobą życzliwą było wspólne zredagowanie instrukcji – przepisu na życzliwość, opracowanie gazetki szkolnej ,,Słowa Dają Moc” oraz Empatyczna Poczta Klasowa. Na zakończenie swojej misji uczniowie VI klasy upiekli ciasto i częstowali nim społeczność szkolną.

• obie klasy uczestniczyły w warsztatach z ,,Nogodzieła” z wyjątkową osobą - Panią Anną Krupą, która codziennie udowadnia, że brak rąk nie jest żadnym ograniczeniem, a wręcz przeciwnie jest okazją do motywowania do pracy, wysiłku i refleksji nad swoim życiem. Zajęcia z zaproszonym gościem były okazją do oswojenia się z pojęciem ,,tolerancja” oraz uświadomienia dzieciom różnic między ludźmi.

Misja Dzień Życzliwości/Tolerancji ukończony, jednak przed uczniami czekają jeszcze kolejne misje. Zatem do działa!!! :)

(tekst: Aneta Torba)